Tworzenie stron internetowych

Korycin

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony www które przyciągną klientów w mieście Korycin. Zapewniemy wyjątkowe podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, profesjonalnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Korycin - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Korycin" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Korycin warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Korycin" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Korycin" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Korycin i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Korycin

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy wsi. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa.
Korycin
Herb
Herb Korycina
Ulica w Korycinie
Ulica w Korycinie
Państwo  Polska
Województwo podlaskie
Powiat sokólski
Gmina Korycin
Liczba ludności (2006) 530
Strefa numeracyjna (+48) 85
Kod pocztowy 16-140
Tablice rejestracyjne BSK
SIMC 0032253
Położenie na mapie gminy Korycin
Mapa lokalizacyjna gminy Korycin
Korycin
Korycin
Położenie na mapie powiatu sokólskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu sokólskiego
Korycin
Korycin
Położenie na mapie województwa podlaskiego
Mapa lokalizacyjna województwa podlaskiego
Korycin
Korycin
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Korycin
Korycin
Ziemia53°26′40″N 23°05′30″E/53,444444 23,091667
Strona internetowa miejscowości

Korycinosada w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie sokólskim, w gminie Korycin. Położona na trasie BiałystokAugustów.

Miasto królewskie w ekonomii grodzieńskiej położone było w końcu XVIII wieku w powiecie grodzieńskim województwa trockiego[1]. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa białostockiego.

Miejscowość jest siedzibą gminy Korycin.

Historia[edytuj]

Wieś powstała w XVI wieku jako wieś osoczników broniących Puszczy Kuźnickiej od strony Podlasia. W roku 1571 został w niej wzniesiony kościół przez Zygmunta II Augusta, a parafia była erygowana przez Zygmunta III Wazę w roku 1601.[2] Pierwotna nazwa Dąbrówka-Kumiałka. W 1671 roku otrzymała prawa miejskie chełmińskie, nadane przez króla Michała Korybuta Wiśniowieckiego[3]. Podczas potopu szwedzkiego w okolicach Korycina, nad rzeką Kumiałką, rozegrała się bitwa między wojskami szwedzkimi a polsko-litewskimi. Na przełomie XIX i XX wieku utracił prawa miejskie.

Zabytki[edytuj]

 • XVII-wieczny układ urbanistyczny.
 • Neogotycki kościół Znalezienia i Podwyższenia Krzyża Świętego z ażurowymi zwieńczeniami wież, zbudowany w latach 1899 – 1905 na miejscu wcześniejszego.
 • Za plebanią znajdują się resztki XVIII-wiecznego parku.

W miejscowości znajduje się także cmentarze: żydowski z XIX wieku i rzymskokatolicki z 1804[4].

Galeria[edytuj]

Transport[edytuj]

Przez miejscowość przechodzą drogi.

Imprezy kulturalne[edytuj]

Ogólnopolskie Dni Truskawki[edytuj]

 • W trakcie Dni Truskawki organizowane są wykłady, konferencje i seminaria poświęcone uprawie truskawek, a także zwiedzanie plantacji. Towarzyszą im występy artystyczne w trakcie festynu. Impreza odbywa się w czerwcu od 2008 roku[5].

Dni Korycina[edytuj]

Impreza lokalna o zasięgu wojewódzkim. Odbiorcami są mieszkańcy Gminy Korycin, producenci produktów lokalnych, twórcy ludowi, członkowie ruchu artystycznego, dzieci i młodzież poznająca swój region i jego dorobek historyczny, artystyczny i twórczy. Imprezie towarzyszą wystawy, konkursy, plenery plastyczne, atrakcje sportowe np. rajdy piesze, cross rowerowy, rozgrywki piłki nożnej.Organizator: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki. Impreza odbywa się w sierpniu.

Półmaraton Mleczny Korycin - Janów - Korycin[edytuj]

Impreza biegowa. Upowszechnianie biegania jako podstawowej formy masowej kultury fizycznej. Popularyzacja sportu na terenie gmin Korycin i Janów. Uczestnictwo w Półmaratonie osób niepełnosprawnych, inwalidów, osób na wózkach oraz dzieci i młodzież szkolną uczestniczących w biegach towarzyszących. Organizator: Komitet Organizacyjny Półmaratonu Mlecznego. Impreza odbywa się w czerwcu.

Turystyka i rekreacja[edytuj]

 • W pobliżu przystanku PKS znajduje się zalew na rzece Kumiałka, z pomostem dla wędkarzy i turystów, bo od 1994 roku budowano w gminie przydomowe oczyszczalnie ścieków.
 • W miejscowości znajduje się także boisko sportowe i korty tenisowe[6]
 • Gminie Korycin przyznano tzw. "3 Bilguny" za b.dobrą gościnność

W Korycinie produkuje się ser koryciński, którego recepturę według podania zdradzili ranni żołnierze szwajcarscy z czasów „potopu”.

Zalew w Korycinie na rzece Kumiałka
Zalew w Korycinie na rzece Kumiałka

Zobacz też[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]

Przypisy

 1. Вялiкi гicтарычны атлас Беларусi Т.2, Mińsk 2013, s. 96.
 2. Kościół pw. Znalezienia i Podwyższenia Krzyża Św.. Urząd Gminy Korycin. [dostęp 22 sierpnia 2009].
 3. Gmina Korycin. Podlaskie Centrum Informacji. [dostęp 22 sierpnia 2009].
 4. Andrzej Michałowski, Alicja Sulimierska, Elżbieta Baniukiewicz: Studia i Materiały. Wykaz zabytkowych cmentarzy w Polsce. Województwo Białostockie. Warszawa: Ośrodek Ochrony Zabytkowego Krajobrazu. Narodowa Instytucja Kultury, 1996, s. 34–35.
 5. Ogólnopolskie DNI TRUSKAWKI w KORYCINIE. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie. [dostęp 22 sierpnia 2009].
 6. obiekty na stronie Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Korycinie. [dostęp 22 sierpnia 2009].
 1. http://nowa.korycin.pl/o-gminie-3/soltysi/
'