Tworzenie stron internetowych

Osielsko

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje wyzytówki online które przyciągną klientów w mieście Osielsko. Zapewniemy wyjątkowe podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, kreatywnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Osielsko - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Osielsko" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Osielsko warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Osielsko" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Osielsko" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Osielsko i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Osielsko

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Osielsko
Osielsko
Państwo  Polska
Województwo kujawsko-pomorskie
Powiat bydgoski
Gmina Osielsko
Sołectwo Osielsko
Liczba ludności (2015) 4589[1]
Strefa numeracyjna (+48) 52
Kod pocztowy 86-031
Tablice rejestracyjne CBY
SIMC 0093600
Położenie na mapie gminy Osielsko
Mapa lokalizacyjna gminy Osielsko
Osielsko
Osielsko
Położenie na mapie powiatu bydgoskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu bydgoskiego
Osielsko
Osielsko
Położenie na mapie województwa kujawsko-pomorskiego
Mapa lokalizacyjna województwa kujawsko-pomorskiego
Osielsko
Osielsko
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Osielsko
Osielsko
Ziemia53°11′10″N 18°04′35″E/53,186111 18,076389
Strona internetowa miejscowości

Osielsko (niem. Öseln) – wieś w Polsce, położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim, w gminie Osielsko (siedziba władz gminy), przylegająca od północy do miasta Bydgoszcz.

Krótki opis[edytuj]

Obecnie pełni funkcję dynamicznie rozwijającego się przedmieścia Bydgoszczy. Na południowych krańcach wsi znajdują się zbocza Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej leżącej w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, z których roztacza się panorama na Bydgoszcz. Na cmentarzu miejsce pamięci narodowej. Miejscowość jest siedzibą gminy Osielsko. Jest najbogatszą gminą w województwie i jedną z najbogatszych gmin w Polsce[2]. W Osielsku mieści się Laboratorium Galenowe Avena - będące jednym z nielicznych w kraju.[potrzebny przypis]

Historia[edytuj]

Osielsko to jedna z najstarszych osad wielkopolskich. Nadane zostało klasztorowi mogilnickiemu już w 1065 roku.[3] Około 1250 roku została założona parafia.[potrzebny przypis] W skład parafii około 1583 roku wchodziły wsie Czarnówka, Niemcz i Smukała.[3] W 1844 r. w miejscu wcześniejszego drewnianego zbudowano obecny ceglany kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Na początku XX wieku dobudowano 34-metrową wieżę, kruchtę, nową zakrystię i dwie duże kaplice boczne przy głównej nawie; z poprzedniego budynku pozostało prezbiterium i część murów głównej nawy. W latach 70. w związku ze zmianami soborowymi przebudowano prezbiterium, do którego przeniesiono stół ołtarzowy z kościoła św. Mikołaja z Fordonu. Drewniany ołtarz główny pochodzi z bydgoskiego kościoła ss. Klarysek, skąd został przekazany po kasacie zakonu. Spośród wyposażenia wyróżnia się barokowy krzyż z XVII wieku oraz ołtarz boczny św. Walentego z tego samego okresu[4].

Około 1890 roku Osielsko miało 84 domy, 626 mieszkańców z czego 392 było katolikami, a 234 protestantami.[3]

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa bydgoskiego.

Zabytki[edytuj]

Kościół pw. Narodzenia NMP

Według rejestru zabytków NID[5] na listę zabytków wpisane są:

  • kościół parafialny pw. Narodzenia NMP, 1844, 1902, nr rej.: A/1006/1-3 z 17.05.2006
  • kostnica, k. XIX w., nr rej.: j.w.
  • cmentarz przy kościele, nieczynny, poł. XIX w., nr rej.: j.w.

Turystyka[edytuj]

W Osielsku znajduje się węzeł pieszych szlaków turystycznych:

Sport[edytuj]

UKS Dęby Osielsko w 2015

Kluby sportowe[edytuj]

W Osielsku funkcjonują 4 kluby sportowe:

  • UKS Dęby Osielsko
  • Gminny Ludowy Klub Sportowy Osielsko-Żołędowo (zał. 1969, do sezonu 2011/2012: A klasa, grupa Bydgoszcz I)[6]
  • KS Victoria Osielsko[7]
  • KS Rekiny Osielsko

Infrastruktura[edytuj]

W Osielsku istnieje pełnowymiarowe boisko baseballowe, boisko piłkarskie (pojemność: 500 osób, wymiary: 105 × 55 m)[8] oraz 25-metrowy basen.

Sołectwo Osielsko[edytuj]

Dawny młyn
Galeria handlowa
Współczesna zabudowa

Osielsko jest najludniejszym sołectwem w gminie. Według danych z 31 grudnia 2015 liczba mieszkańców wynosiła 4589[1]. W skład sołectwa, poza Osielskiem, wchodzą także Myślęcinek i Czarnówczyn.


    Ludność w latach 2002-2015 (stan na 31 XII)
    Źródło: Liczba mieszkańców Gminy Osielsko z podziałem na sołectwa

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]

'