Tworzenie stron internetowych

Przesmyki

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony www które przyciągną klientów w mieście Przesmyki. Zapewniemy szczegółowe podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, ładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Przesmyki - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Przesmyki" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Przesmyki warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Przesmyki" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Przesmyki" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Przesmyki i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Przesmyki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Przesmyki
Centrum Przesmyk
Centrum Przesmyk
Państwo  Polska
Województwo mazowieckie
Powiat siedlecki
Gmina Przesmyki
Liczba ludności (2010-12-31) 377[1]
Strefa numeracyjna (+48) 25
Kod pocztowy 08-109
Tablice rejestracyjne WSI
SIMC 0684582
Położenie na mapie gminy Przesmyki
Mapa lokalizacyjna gminy Przesmyki
Przesmyki
Przesmyki
Położenie na mapie powiatu siedleckiego
Mapa lokalizacyjna powiatu siedleckiego
Przesmyki
Przesmyki
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa lokalizacyjna województwa mazowieckiego
Przesmyki
Przesmyki
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Przesmyki
Przesmyki
Ziemia52°16′10″N 22°35′07″E/52,269444 22,585278
Strona internetowa miejscowości

Przesmykiwieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie siedleckim, w gminie Przesmyki w odległości ok. 24 km od granic miasta Siedlce. Miejscowość jest siedzibą gminy.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa siedleckiego.

Historia[edytuj]

Pierwszy kościół parafialny, drewniany pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła pochodzący z 1465 r. został spalony przez Szwedów w 1657 r. Regest poborowy z czasów Stefana Batorego w roku 1580 podaje, że Parafia św. Jakuba Apostoła w Przesmykach była jedną z najrozleglejszych w ówczesnym powiecie drohickim i liczyła 27 wsi. Zachował się kościół parafialny z 1776 r., wzniesiony z drewna staraniem proboszcza Ludwika Wessla. Konsekrowany przez biskupa Jana Szyjkowskiego w 1783 r. Wewnątrz barokowy ołtarz główny oraz boczne, datowane na XVIII w. (zostały przeniesione z Siemiatycz).

Kościół w Przesmykach zaliczany jest do najcenniejszych drewnianych zabytków sakralnych południowego Podlasia. Obiekt znajduje się na Pętli Siedleckiej szlaku turystycznego Drewniane Skarby Mazowsza . Na osi kościoła stoi murowana dzwonnica-brama z przejściem ze sklepieniem kolebkowo-krzyżowym, wzniesiona po 1869 r. W zespole kościoła od strony wschodniej znajduje się dziewiętnastowieczna drewniana organistówka będąca świetnym przykładem podlaskiego budownictwa. Na cmentarzu parafialnym usytuowana jest neogotycka kaplica zbudowana około połowy XIX w., z ludowymi rzeźbami św. Kazimierza i św. Jacka.

Współczesność[edytuj]

Przed Gminnym Ośrodkiem Kultury pomnik poświęcony marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, odbudowany w 2000 r. w miejsce pomnika z 1932 r. W latach 90. wybudowano w Przesmykach pierwszą tego typu w Polsce przechowalnię ziemniaka w ramach pomocy rządu Kanady dla Polski. Poza tym znajdują się tu liczne obiekty infrastruktury społecznej i kulturowej tj: GOK, klub dyskotekowy "Disco Floryda", biblioteka, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, komisariat policji, Zespół Szkół ze Szkołą Podstawową i Publicznym Gimnazjum, przedszkole, Urząd Gminy, przychodnia lekarska, apteka, bank, poczta, kościół parafialny, piekarnia, młyn, tartak, stacja paliw i wiele innych pełniących funkcje usługowe dla okolicznych mieszkańców.

Co roku w drugiej połowie września Przesmyckie Stowarzyszenie Rozwoju Gospodarczego z siedzibą w Przesmykach organizuje festyn pod nazwą "Dokopiny Ziemniaka". Jest to impreza promująca Gminę Przesmyki oraz powiat siedlecki w skali województwa mazowieckiego i nie tylko.

W Przesmykach w 1925 roku urodził się Zdzisław Czapski, polski zoolog i parazytolog, profesor i prorektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]

'