Tworzenie stron internetowych

Pysznica

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy www które przyciągną klientów w mieście Pysznica. Zapewniemy dokładne podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Pysznica - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Pysznica" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Pysznica warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Pysznica" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Pysznica" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Pysznica i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Pysznica

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy wsi w woj. podkarpackim. Zobacz też: Pysznica – struga w woj. zachodniopomorskim.
Pysznica
Kościół w Pysznicy
Kościół w Pysznicy
Państwo  Polska
Województwo podkarpackie
Powiat stalowowolski
Gmina Pysznica
Liczba ludności (2006) 2800
Strefa numeracyjna (+48) 15
Kod pocztowy 37-403[1]
Tablice rejestracyjne RST
SIMC 0804490
Położenie na mapie województwa podkarpackiego
Mapa lokalizacyjna województwa podkarpackiego
Pysznica
Pysznica
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Pysznica
Pysznica
Ziemia50°34′12″N 22°07′49″E/50,570000 22,130278

Pysznicawieś w południowo-wschodniej Polsce, położona w województwie podkarpackim, w powiecie stalowowolskim, w gminie Pysznica. Leży nad strugą Pyszenką w pobliżu jej ujścia do Sanu z prawego brzegu.

Integralne części wsi Pysznica[2][3]:

przysiółki
Malce, Piskorowy Staw, Podlesie, Sudoły, Targowisko
części wsi
Kaczyłów, Olszowiec, Podborek, Podkościele, Podorenda, Rędziny, Sołtysy, Ziarny

Wieś została założona w XVI wieku przez króla Zygmunta Augusta. Legenda mówi, iż król polujący na terenie Puszczy Solskiej (obejmującej niegdyś tereny obecnej Pysznicy) spragniony zatrzymał się nad niewielkim strumykiem. Woda której się napił była "pyszna". Król rozkazał założenie w tym miejscu osady . Przyjęła ona nazwę Pysznica od "pysznej" wody a strumyk nazwano Pyszenka. Początek osadnictwa miał miejsce w pobliżu Pyszenki, gdzie obecnie znajduje się ul. Ziarny. W czasie zaborów wieś leżała w strefie wpływów austriackich. Osada pełniła funkcje rolnicze.

Obecnie ok. 60% gminy stanowią lasy państwowe, gminne i serwitutowe. Struktura zatrudnienia uległa ogromnej zmianie. Coraz powszechniejszy widok stanowią ugory. Nieopłacalność produkcji rolnej związana jest ze zbyt dużym rozdrobnieniem gospodarstw. W rolnictwie pracuje już niewielki odsetek mieszkańców, natomiast większość pracuje w usługach i przemyśle w Stalowej Woli. Ostatnimi laty obserwuje się proces reurbanizacji Stalowej Woli. Ludzie przeprowadzają się na tereny sąsiadujących wsi w tym także i Pysznicy. Efektem tego procesu jest rozrost istniejących osiedli zabudowań jednorodzinnych jak i powstawanie nowych.

W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie tarnobrzeskim.

Miejscowość jest siedzibą gminy Pysznica, stanowi również główny ośrodek usługowy gminy.

Główne instytucje to[edytuj]

 • Urząd Gminy Pysznica
 • Poczta
 • Biblioteka (z filiami w Kłyżowie i Jastkowicach)
 • Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli
 • Dom kultury
 • Ośrodek zdrowia
 • OSP
 • Posterunek Policji

Linki zewnętrzne[edytuj]Przypisy

 1. Oficjalny Spis Pocztowych Numerów Adresowych. Poczta Polska S.A., styczeń 2013. [dostęp 2014–03–09]. s. według wyboru.
 2. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 13 grudnia 2012 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części. „Dziennik Ustaw”. Nr 29, poz. 200, s. 1867, 2013–02–15. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. [dostęp 2014–03–09]. 
 3. TERYT (Krajowy Rejestr Urzędowego Podziału Terytorialnego Kraju). Główny Urząd Statystyczny. [dostęp 18.11.2015].


'