Tworzenie stron internetowych

Skopanie

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony www które przyciągną klientów w mieście Skopanie. Zapewniemy profesjonalne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i fachowe wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Skopanie - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Skopanie" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Skopanie warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Skopanie" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Skopanie" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Skopanie i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Skopanie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Skopanie
Państwo  Polska
Województwo podkarpackie
Powiat tarnobrzeski
Gmina Baranów Sandomierski
Liczba ludności (2013) 2755[1]
Strefa numeracyjna (+48) 15
Kod pocztowy 39-451
Tablice rejestracyjne RTA
SIMC 0787490
Położenie na mapie województwa podkarpackiego
Mapa lokalizacyjna województwa podkarpackiego
Skopanie
Skopanie
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Skopanie
Skopanie
Ziemia50°28′58″N 21°34′16″E/50,482778 21,571111
Strona internetowa miejscowości

Skopaniewieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie tarnobrzeskim, w gminie Baranów Sandomierski.

W 1568 roku Skopanie kupił kasztelan śremski Rafał Leszczyński[2]. W 1629 roku właścicielem wsi położonej w powiecie sandomierskim województwa sandomierskiego był Rafał Leszczyński[3].W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa tarnobrzeskiego.

Wieś zamieszkuje 2741 osób (stan na 2013 r.)[4]. Jest siedzibą rzymskokatolickiej Parafii Miłosierdzia Bożego.

Kalendarium[edytuj]

Gospodarka[edytuj]

W Skopaniu znajduje się Fabryka Firanek „Wisan” oraz 9 sklepów.

Fabryka Firanek „Wisan”[edytuj]

Fabryka Firanek „WISAN” SA w Skopaniu jest przedsiębiorstwem o 50-letniej tradycji. Jej budowę rozpoczęto jeszcze przed II wojną światową w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego, ale dopiero w 1951 r. rozpoczęto produkcję tekstyliów: początkowo przędzy bawełnianej, następnie firanek bawełnianych, a od 1968 r. po gruntownej modernizacji rozwinięto produkcję firanek poliestrowych.

Obecnie „WISAN” jest jednym z 5 głównych producentów firanek w Polsce i jednym z największych w Europie. Firanki produkowane przez „Wisan” cechuje duża różnorodność wzornictwa oraz stosowanych technik wytwarzania.

Wyroby „WISAN” można również spotkać w RPA, Chile, Nowej Zelandii, USA i Kanadzie. Jedną z form sprzedaży wyrobów spółki jest sprzedaż wysyłkowa za pośrednictwem fabrycznego Domu Sprzedaży Wysyłkowej[5].

Religia[edytuj]

Biskup tarnowski Jerzy Ablewicz oraz proboszcz parafii Baranów Sandomierski ks. kan. Bolesław Gnat dostrzegając specyfikę osiedla ściśle związanego z fabryką firanek uznali za konieczne stworzenie najpierw ośrodka duszpasterskiego, a następnie placówki duszpasterskiej. Podjęto odpowiednie starania trwające kilka lat. Znajdujące się bowiem w pobliżu złoża siarki stanowiły barierę niemal nie do pokonania ze strony ówczesnych władz, gdy chodziło o zlokalizowanie trwałego obiektu sakralnego. Celem konsolidacji społeczeństwa Skopania-Osiedla wokół tej sprawy bp Ablewicz wydzielił z parafii Baranów Sandomierski samo osiedle jako odrębną placówkę duszpasterską, ustanawiając jej rektorem ks. Wiesława Gucwę.

17 kwietnia 1986 r. rozpoczęto budowę tymczasowej kaplicy. 1 lipca 1986 r. placówka - rektorat uzyskała status parafii, a proboszczem został ks. rektor. Przez dwa lata trwały usilne starania o uzyskanie pozwolenia na budowę kościoła. Zostały uwieńczone powodzeniem i 23 września 1988 roku rozpoczęto wykopy i założono fundamenty kościoła. Kościół projektował mgr inż. Józef Szczebak - architekt i mgr inż. Aleksander Wałęga - konstruktor z Tarnowa. Nadzór budowlany objął mgr inż. Aleksander Wałęga, a kierownictwo budowy miejscowy parafianin Józef Robak. W 1989 r. stanęły mury i strop, a kolejny rok 1990 był czasem prac wykończeniowych.

W dniu 24 grudnia 1990 r. parafianie po raz pierwszy zgromadzili się na sprawowanie Eucharystii podczas pasterki. 27 października 1991 r. bp Józef Życiński dokonał uroczystego wmurowania kamienia węgielnego poświęconego przez papieża Jana Pawła II w Krakowie w 1983 r. W czasie tej uroczystości pobłogosławił również mury nowego kościoła. Tak szybkie wybudowanie kościoła było możliwe dzięki wielkiej pracowitości i ofiarności wszystkich parafian. Na szczególną uwagę zasługuje fakt dużej pomocy finansowej miejscowego zakładu Fabryki Firanek „Wisan”. Dnia 7 czerwca 1992 r. bp Marian Zimałek podczas mszy św. poświęcił dzwony. Parafia posiada akta parafialne od 1787 r.[6]

Edukacja i kultura[edytuj]

Placówki edukacyjne[edytuj]

 • przedszkole
 • szkoła podstawowa
 • gimnazjum

Zakładowy Dom Kultury[edytuj]

Zakładowy Dom Kultury otwarty został w 1946 roku. Organizował życie kulturalne dzieci i dorosłych pod patronem fabryki nieprzerwanie do 1997. W pierwszych latach istnienia to właśnie dorośli działali w różnego rodzaju zespołach i sekcjach. Były to zespoły muzyczne i taneczne oraz amatorski zespół teatralny. Największe zasługi w pracy Teatru Amatorskiego miała społeczniczka Czesława Bednarz. To właśnie z Teatru wywodzi się niedziałający już Kabaret „Bretka”.

W 1997 roku w ramach restrukturyzacji „Wisanu” Zakładowy Dom Kultury został nieodpłatnie przekazany władzom miejsko-gminnym w Baranowie Sandomierskim.

Zespół Pieśni i Tańca „Skopanie”[edytuj]

Zespół Pieśni i Tańca „Skopanie” w Watykanie – 1995 r.

Zespół Pieśni i Tańca „Skopanie” powstał w 1983 roku z inicjatywy Eligiusza Micha jako Zespół Tańca Ludowego „Wisan”. Od 1993 roku prowadzony jest przez Pawła Detkę. Zespół ma na swym koncie szereg nagród zdobytych na różnego rodzaju przeglądach o zasięgu ogólnopolskim, trzy jubileusze, występy na Ukrainie, cztery wymiany zagraniczne z Łotwą oraz Turcją w ramach europejskiego programu „Młodzież w działaniu”, a za swój największy sukces uważa audiencję u papieża Jana Pawła II w marcu 1995 roku.

Klub Piłkarski „Wisan” Skopanie[edytuj]

Historia[edytuj]

KS Wisan
Pełna nazwa Klub Sportowy Wisan Skopanie
Barwy niebiesko-biało-zielone
Data założenia 1955
Liga Klasa okręgowa (gr. Stalowa Wola)
Adres Skopanie, ul. Kardynała Wyszyńskiego 10
Stadion Stadion w Skopaniu
ul. Kardynała Wyszyńskiego
39-451 Skopanie
Prezes Wiesław Szlęzak
Trener Rafał Kodyra
Strona internetowa

W roku 1955 powstał klub sportowy Włókniarz z sekcją tenisa stołowego. Najpierw były rozgrywki zespołu męskiego w klasie B, później panie okazały się zdecydowanie lepsze doprowadzając swoją sekcję do II ligi. W Skopaniu były organizowane Ogólnopolskie Turnieje Klasyfikacyjne w Tenisie Stołowym oraz mecze międzypaństwowe z Koreą Północną i NRD. Obecność swą zaznaczyły też sekcje piłki siatkowej kobiet i mężczyzn, które grały w klasie A. W klubie nie brakowało też zwolenników gry w szachy, brydża, podnoszenia ciężarów czy sportów wodnych. Piękną kartę zapisała w historii klubu sekcja lekkoatletyczna. Jej zawodniczka Zofia Solarska zdobyła tytuł Mistrza Polski w rzucie oszczepem, a Władysław Ślęzak został Mistrzem Województwa w biegu na 1500m z przeszkodami w kategorii juniorów. Jednak zdecydowanie największą popularnością cieszyła się, powstała w 1959 roku i istniejąca do dziś sekcja piłki nożnej.

W 1988 roku Klub „Włókniarz” zmienił nazwę na „Wisan” co stanowiło swoistą reklamę macierzystej firmy. Sekcja odnosiła szereg sukcesów, z których najbardziej znaczącym jest zdobycie Pucharu Polski na szczeblu okręgu przez seniorów i I miejsca w klasie okręgowej przez drużynę młodzieżową. Aktualnie Klub jest na własnym rozrachunku i działają w nim 4 drużyny piłki nożnej. Seniorzy grają w Klasie okręgowej.

Nazwy: Włókniarz Skopanie (1955), Wisan Skopanie (1988)

W drużynie występowali m.in.: Helmut Tobolik, Waldemar Grzanka, Janusz Hynowski, Paweł Pilawiecki, Paweł Szyler.

Sukcesy[edytuj]

 • Najwyższy poziom ligowy - IV Liga
 • III miejsce w IV lidze 1993/94
 • II Runda Pucharu Polski 1995/96
 • Zdobycie PP na szczeblu okręgowym 1994/95, 2014/15
 • I miejsce juniorów w Klasie okręgowej
 • I miejsce juniorów w A klasie (2010/11)

Ostatnie sezony[edytuj]

sezon szczebel rozgrywkowy pozycja uwagi
2013/2014 Klasa okręgowa 4. miejsce
2012/2013 Klasa okręgowa 6. miejsce
2011/2012 Klasa okręgowa 13. miejsce
2010/2011 Klasa A 1. miejsce awans do klasy okręgowej
2009/2010 Klasa A 5. miejsce
2008/2009 Klasa A 4. miejsce
2007/2008 Klasa A 5. miejsce
2006/2007 Klasa A 2. miejsce
2005/2006 Klasa A 8. miejsce
2004/2005 Klasa A 12. miejsce
2003/2004 Klasa A 4. miejsce
2002/2003 Klasa okręgowa 15. miejsce spadek do klasy A
2001/2002 Klasa okręgowa 2. miejsce
2000/2001 IV liga 16. miejsce spadek do klasy okręgowej
1999/2000 IV liga 14. miejsce
1998/1999 IV liga 11. miejsce
1997/1998 IV liga 5. miejsce

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

 1. GUS. Bank Danych Lokalnych
 2. Województwo sandomierskie w drugiej połowie XVI wieku. ; Cz. 2, Komentarz, indeksy, Warszawa 1993, s. 109-110.
 3. Własność ziemska w powiecie sandomierskim w roku 1629, w:Przegląd Nauk Historycznych 2012, r. XI, Nr 2, s. 50.
 4. http://www.baranowsandomierski.pl/kalendarium-1/skopanie-osiedle/. [dostęp 2015-05-07].
 5. Wisan S.A. - Fabryka Firanek - Produkcja Firan - Galanteria Stołowa
 6. Diecezja Sandomierska: Instytucje Diecezjalne
'