Tworzenie stron internetowych

Stare Juchy

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony www które przyciągną klientów w mieście Stare Juchy. Zapewniemy dokładne podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, kreatywnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Stare Juchy - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Stare Juchy" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Stare Juchy warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Stare Juchy" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Stare Juchy" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Stare Juchy i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Stare Juchy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Stare Juchy
Herb
Herb Starych Juch
Stare Juchy
Państwo  Polska
Województwo warmińsko-mazurskie
Powiat ełcki
Gmina Stare Juchy
Sołectwo Stare Juchy
Liczba ludności (2011) 1626[1]
Strefa numeracyjna (+48) 87
Kod pocztowy 19-330
Tablice rejestracyjne NEL
SIMC 0768712
Położenie na mapie województwa warmińsko-mazurskiego
Mapa lokalizacyjna województwa warmińsko-mazurskiego
Stare Juchy
Stare Juchy
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Stare Juchy
Stare Juchy
Ziemia53°55′15″N 22°10′15″E/53,920833 22,170833
Głaz narzutowy dawny ołtarz ofiarny Jaćwingów

Stare Juchy (niem. Alt Jucha, od 1938 Flieβdorf[2]) – wieś mazurska w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ełckim, w gminie Stare Juchy, przy trasie linii kolejowej Giżycko-Ełk - Stare Juchy (stacja kolejowa).

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa suwalskiego.

Miejscowość jest siedzibą gminy Stare Juchy oraz parafii rzymskokatolickiej, należącej do dekanatu Ełk - Świętej Rodziny, diecezji ełckiej.

Położona jest nad rzeką Gawlik, na przesmyku między jeziorami: Jędzelewo, Rekąty i Ułówki. Obecnie to miejscowość letniskowa. Lokacja ponowiona w 1461 r. W 1929 trzy miejscowości - Nowe Juchy (niem. Neu Jucha), Stare Juchy (Alt Jucha) i Szlacheckie Juchy (Adlig Jucha) - połączono w jedną wieś Jucha, którą w 1938 przemianowano na Flieβdorf.

Miejscowość Jucha była znana już za czasów pogańskich z kultu religijnego[3] - składanych ofiar na leżącym w lesie, nad miejscową strugą, głazie narzutowym (obwód 11,5 m, wysokość 0,8 m).

Zabytki[edytuj]

  • Kościół z XVI wieku, przebudowany w 1885 r. i kolejny raz w XX w. Ołtarz główny z renesansowym tryptykiem z 1574 r. oraz grupa Ukrzyżowania z drugiej połowy XVI w. Organy barokowe. Dzwony z 1664 r.
  • Budynek dawnej szkoły polskiej z XVIII w., przebudowany w XIX w. i ponownie w XX w.
  • Zespół dworski z drugiej połowy XIX w. (dwór, domek ogrodnika, obora, spichlerz, gorzelnia, młyn)
  • Głaz narzutowy

Sport[edytuj]

W miejscowości działa klub piłkarski Orzeł Stare Juchy, założony w 1969 roku.

Ciekawostki[edytuj]

We wsi rozgrywa się akcja filmu Karate po polsku z 1983 roku oraz serial ,,Siedlisko" z 1998.

Linki zewnętrzne[edytuj]

Bibliografia[edytuj]

  • Darmochwał T., Rumiński M. J., 1996. Warmia Mazury, przewodnik. Agencja TD, Białystok

Przypisy

  1. Strona polskawliczbach.pl
  2. Rozporządzenie Ministrów: Administracji Publicznej i Ziem Odzyskanych z dnia 12 listopada 1946 r. o przywróceniu i ustaleniu urzędowych nazw miejscowości (M.P. z 1946 r. Nr 142, poz. 262)
  3. Historia parafii Stare Juchy
'