Tworzenie stron internetowych

Susiec

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy online które przyciągną klientów w mieście Susiec. Zapewniemy profesjonalne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, ładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Susiec - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Susiec" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Susiec warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Susiec" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Susiec" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Susiec i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Susiec

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Susiec
Herb
Herb
Kościół św. Jana Nepomucena (lipiec 2014)
Kościół św. Jana Nepomucena (lipiec 2014)
Państwo  Polska
Województwo lubelskie
Powiat tomaszowski
Gmina Susiec
Liczba ludności (2006) 1300
Strefa numeracyjna (+48) 84
Kod pocztowy 22-672
Tablice rejestracyjne LTM
SIMC 0900494
Położenie na mapie gminy Susiec
Mapa lokalizacyjna gminy Susiec
Susiec
Susiec
Położenie na mapie powiatu tomaszowskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu tomaszowskiego
Susiec
Susiec
Położenie na mapie województwa lubelskiego
Mapa lokalizacyjna województwa lubelskiego
Susiec
Susiec
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Susiec
Susiec
Ziemia50°24′49″N 23°12′28″E/50,413611 23,207778
Strona internetowa miejscowości
Stacja kolejowa od frontu

Susiecwieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie tomaszowskim, w gminie Susiec. Miejscowość leży na pograniczu Roztocza Środkowego, Roztocza Wschodniego, Równiny Biłgorajskiej i Płaskowyżu Tarnogrodzkiego.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa zamojskiego.

Miejscowość jest siedzibą gminy Susiec oraz rzymskokatolickiej parafii św. Jana Nepomucena[1].

Historia[edytuj]

Pierwsze informacje pochodzą z 1582 roku[2] i traktują o młynach Sikliwców i Świdów na Potoku Łosinieckim. W 1643 roku ordynat Jan „Sobiepan” Zamoyski przeniósł na „uroczysko Susiec” hutę ze wsi Szarowola pod Tomaszowem. W 1748 roku notowano wieś Skwarki (wówczas Skwarniki), 1 stycznia 1989 roku połączonej z Suścem[3].

W 1800 roku wzniesiono w Suścu kościół, początkowo drewniany, pół wieku później zastąpiony murowanym. Część jego wyposażenia pochodzi z owianego legendami wzgórza Kościółek, położonego w widłach potoku Jeleń i rzeki Tanwi (3 km od Suśca), gdzie niegdyś znajdował się klasztor bazylianów.

28 grudnia 1936 roku pod Suścem miała miejsce pierwsza na ziemiach polskich katastrofa lotnicza. Podczas awaryjnego lądowania rozbił się pasażerski dziesięciomiejscowy samolot Lockheed Electra należący do PLL LOT. Zginęły trzy osoby[4].

W Suścu urodził się Sylwester Chęciński – reżyser m.in. takich filmów jak: Sami swoi, Nie ma mocnych i Kochaj albo rzuć. 5 lipca 2009 roku przy wjeździe do Suśca został odsłonięty pomnik Kargula i Pawlaka – bohaterów filmowej trylogii Sylwestra Chęcińskiego.

Gospodarka i komunikacja[edytuj]

Współcześnie największe znaczenie gospodarcze ma obsługa ruchu turystycznego (znajduje się tu wiele obiektów noclegowych, pól namiotowych, biwaków i pensjonatów, liczne kwatery agroturystyczne, w sezonie letnim dodatkowo schronisko młodzieżowe PTSM), rolnictwo oraz gospodarka leśna. Na terenie gminy znajduje się wiele tartaków i zakładów obróbki drewna.

Przez miejscowość przebiega droga powiatowa między Józefowem a Tomaszowem Lubelskim. Odbiega stąd również droga na południe w kierunku Narola i Cieszanowa (woj. podkarpackie). Znajduje się tu ponadto stacja kolejowa. Do 31 sierpnia 2009 roku zatrzymywała się na niej codziennie jedna para pociągów – było to dzienne połączenie „Roztocze” relacji ZamośćRzeszówWrocław oraz sezonowy pociąg „Solina” relacji WarszawaLublinBełżec, kursujący w wakacje codziennie, ponadto w weekendy w maju i czerwcu. Od 1 września 2009 roku PKP Intercity zawiesiły oba pociągi (na krótko wprowadzono w ich miejsce autobusy komunikacji zastępczej, ostatecznie zawieszonej od 13 grudnia 2009 roku). Obecnie w okresie długiego weekendu majowego oraz wakacji szkolnych kursują 3–4 pary pociągów Regio, organizowanych przez Przewozy Regionalne na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, na trasie Lublin – Zamość – Bełżec – Jarosław i z powrotem. Pociągi te umożliwiają wygodny i szybki dojazd rano i wieczorem, zwiększając dostępność komunikacyjną Suśca i Roztocza. Pociągi Regio są skomunikowane w Lublinie z pociągami TLK w relacji Warszawa – Lublin, umożliwiając dojazd z pozostałych części kraju.

Turystyka[edytuj]

Susiec należy do głównych miejscowości turystyczno-wypoczynkowych na Roztoczu[5], leży na skraju Parku Krajobrazowego Puszczy Solskiej. W okolicy znajdują się progi skalne na Tanwi i Jeleniu (najwyższy ma 1,5 m wysokości) zwane potocznie szumami lub szypotami. Jedną z nowych atrakcji turystycznych jest wybudowana w 2013 r. wieża widokowa, znajdująca się na wzgórzu przy szosie Susiec – Grabowica[6].

Przez Susiec przebiegają liczne szlaki turystyczne.

Szlaki piesze[7]:

 • Szlak Szumów szlak turystyczny niebieski : Susiec – Rebizanty (rez. „Nad Tanwią”) – Susiec
 • Szlak Walk Partyzanckich szlak turystyczny czarny : Tomaszów Lubelski – Susiec – OsuchyStary Bidaczów
 • Szlak Południowy szlak turystyczny żółty : Susiec – Narol
 • Szlak im. Władysławy Podobińskiej szlak turystyczny zielony : Susiec – Krasnobród – Zamość
 • Szlak Krawędziowy szlak turystyczny czerwony : Susiec – Józefów – Zwierzyniec
 • ścieżka Ścieżka krajoznawcza - zielona.svg Susiec (Urząd Gminy) – Rebizanty[8]

Szlaki rowerowe[9]:

 • Centralny Szlak Rowerowy Roztocza szlak rowerowy czerwony KraśnikHrebenneLwów
 • szlak Susiec – Borowe Młyny szlak rowerowy niebieski
 • Szlak Łosiowy Susiec – Tomaszów Lubelski szlak rowerowy niebieski

W pobliżu znajduje się też odcinek trasy kajakowej na Tanwi: Narol – Rebizanty.

W czerwcu każdego roku w Suścu organizowany jest plener malarski uczniów XXXIV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Miguela de Cervantesa w Warszawie oraz Gimnazjum nr 123 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Warszawie.

Sport[edytuj]

LKS „Szumy” Susiec[edytuj]

W Suścu funkcjonuje Ludowy Klub Sportowy „Szumy” Susiec – amatorski klub piłkarski, założony jako LKS „Drewmet” Susiec. Obecnie drużyna seniorów gra w grupie II zamojskiej klasy A. „Szumy” rozgrywają mecze na stadionie znajdującym się w Suścu.

Przypisy

 1. [bez autora]: Susiec – parafia pw. Świętego Jana Nepomucena. W: Strona diecezji zamojsko-lubaczowskiej. diecezja.zamojskolubaczowska.pl > Informacje > Parafie > Susiec – par. Świętego Jana Nepomucena [on-line]. Kuria Diecezjalna w Zamościu, 2007–2016. [dostęp 2016-06-16].
 2. Artur Pawłowski: Roztocze polskie i ukraińskie – przewodnik. Wyd. II popr.. PruszkówPiastów: Oficyna Wydawnicza „Rewasz”, 2011, s. 160. ISBN 978-83-62460-16-8.
 3. M.P. z 1988 r. Nr 35, poz. 323.
 4. Robert Horbaczewski. Katastrofa pod Suścem. „Lajf – magazyn lubelski”, 2012-05-01. Grażyna Stankiewicz (red. nacz.). Lublin: KONO media Sp. z o.o.. ISSN 2299–1689. [dostęp 2016-06-16]. 
 5. Artur Pawłowski: Roztocze. Przewodnik. Pruszków: Oficyna Wydawnicza „Rewasz”, 2015. ISBN 978-83-62460-71-7.
 6. Roztocze Środkowe. Mapa turystyczno-krajoznawcza. Skala 1:50 000. Kraków: Compass, 2015. ISBN 978-83-7605-510-7.
 7. Województwo lubelskie - wykaz szlaków znakowanych przez PTTK. [dostęp 2017-07-08].
 8. Artur Pawłowski: Ścieżki dydaktyczne, poznawcze i spacerowe - roztocze24.info. [dostęp 2017-07-08].
 9. Artur Pawłowski: Szlaki rowerowe - roztocze24.info. [dostęp 2017-07-08].

Linki zewnętrzne[edytuj]

'