Tworzenie stron internetowych

Ujsoły

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy online które przyciągną klientów w mieście Ujsoły. Zapewniemy szczegółowe podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dobrze wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Ujsoły - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Ujsoły" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Ujsoły warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Ujsoły" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Ujsoły" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Ujsoły i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Ujsoły

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ujsoły
Herb
Herb Ujsół
Ujsoły z Wilczego Gronia
Ujsoły z Wilczego Gronia
Państwo  Polska
Województwo śląskie
Powiat żywiecki
Gmina Ujsoły
Liczba ludności (2008) 2392
Strefa numeracyjna (+48) 33
Kod pocztowy 34-371
Tablice rejestracyjne SZY
SIMC 0073499
Położenie na mapie województwa śląskiego
Mapa lokalizacyjna województwa śląskiego
Ujsoły
Ujsoły
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Ujsoły
Ujsoły
Ziemia49°28′56″N 19°08′20″E/49,482222 19,138889
Strona internetowa miejscowości

Ujsoływieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, w gminie Ujsoły. Miejscowość jest siedzibą gminy Ujsoły. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa bielskiego.

Położenie[edytuj]

Wieś Ujsoły położona jest w południowej części województwa śląskiego, w Beskidzie Żywieckim, przy ujściu Bystrej do Wody Ujsolskiej. Pola i zabudowanie miejscowości znajdują się w dolinie Wody Ujsolskiej i dolnej części Bystrej, oraz na zboczach Wilczego Gronia, Kiczory, Hutyrowa, Urówki, Muńcuła i Kotelnicy, na wysokości około 540-600 m n.p.m.[1].

Ujsoły znajdują się w odległości ok. 30 kilometrów od Żywca i ok. 10 kilometrów od drogi ekspresowej S1[1].

Nazwa wsi[edytuj]

Nazwa wsi zawdzięczają swoją nazwę pierwszym osadnikom. Jak podaje legenda – widząc w dolinie rzekę zawołali "Uj-Sol" co znaczyło "Wielka Soła". W rzeczywistości nazwa pierwotnie brzmiała Usoły, o czym wspomina Andrzej Komoniecki w swym "Dziejopisie Żywieckim": "...a Usoły że od rzeki Soły zasadzona wieś...". Przedrostek "uj" to zniekształcenie węgierskie, (Uj-Soły to węg. Nowe Soły) powstałe w czasie zaboru austriackiego.

Historia[edytuj]

W 1860 została założona szkoła trywialna. Drewno na budowę i 5 sąg drewna na pniu na opał przekazał właściciel Żywca Albrecht Fryderyk Habsburg, gmina przeznaczyła corocznie 210 zł austr. na utrzymanie nauczyciela, zobowiązała się zbudować budynek szkolny i go utrzymywać, ścinać ofiarowane drewno i zwozić, a w razie cofnięcia daru drewna, to własnym kosztem kupować.[2]

Piesze szlaki turystyczne[edytuj]

szlak turystyczny zielony Ujsoły – MuńcułPrzełęcz KotarzRycerzowa
szlak turystyczny czarny Ujsoły – ZapolankaKręcichwosty (skrzyżowanie z żółtym szlakiem z Rajczy na Romankę)

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. ab Beskid Śląski i Żywiecki. Mapa 1:50 000. Kraków: Wyd. „Compass”, 2011. ISBN 978-83-7605-084-3.
  2. Czas 1860 nr 37 (15 luty)

Linki zewnętrzne[edytuj]

'