Tworzenie stron internetowych

Wąglikowice

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony www które przyciągną klientów w mieście Wąglikowice. Zapewniemy szczególne podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Wąglikowice - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Wąglikowice" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Wąglikowice warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Wąglikowice" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Wąglikowice" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Wąglikowice i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Wąglikowice

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wąglikowice
Wąglikowice
Państwo  Polska
Województwo pomorskie
Powiat kościerski
Gmina Kościerzyna
Sołectwo Wąglikowice
Liczba ludności (30.06.2014) 513[1]
Strefa numeracyjna (+48) 58
Kod pocztowy 83-406
Tablice rejestracyjne GKS
SIMC 0164776
Położenie na mapie gminy Kościerzyna
Mapa lokalizacyjna gminy Kościerzyna
Wąglikowice
Wąglikowice
Położenie na mapie powiatu kościerskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu kościerskiego
Wąglikowice
Wąglikowice
Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa lokalizacyjna województwa pomorskiego
Wąglikowice
Wąglikowice
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Wąglikowice
Wąglikowice
Ziemia54°02′49″N 17°55′02″E/54,046944 17,917222

Wąglikowice (dodatkowa nazwa w j. kaszub. Wąglëkòjce) – wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie kościerskim, w gminie Kościerzyna na obrzeżach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Miejscowość znajduje się na turystycznym szlak turystyczny zielony Szlaku Kamiennych Kręgów. Miejscowość leży na skraju Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa gdańskiego. Siedziba sołectwa o powierzchni 804,58 ha[2].

Nazwy źródłowe miejscowości[edytuj]

kaszb. Wąglikòwice, Wąglice, Wãglëkòwice, niem. Funkelkau[3]

Historia[edytuj]

Wąglikowice - Wniebowzięcia NMP.JPG

Początek Wąglikowicom dała (jak już sama nazwa wskazuje) stara XVI-wieczna śródleśna osada węglarzy i smolarzy. W późniejszym okresie kojarzono miejscowość już ze szlacheckim rodem Wąglikowskich. Od 1760 roku, po wymarciu rodu Wąglikowskich wieś była własnością Buthner-Zawadzkich.[potrzebny przypis]

Kościół NMP w Wąglikowicach projektu arch. Jacka Krenza

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. Gmina Kościerzyna - informator turystyczny, ​ISBN 978-83-935985-0-2
  2. Gmina Kościerzyna - informator turystyczny, ​ISBN 978-83-935985-0-2
  3. F. Lorentz "Polskie i kaszubskie nazwy miejscowości na Pomorzu Kaszubskiem"
'