Tworzenie stron internetowych

Wiskitki

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje wyzytówki online które przyciągną klientów w mieście Wiskitki. Zapewniemy profesjonalne podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i fachowe wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, profesjonalnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Wiskitki - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Wiskitki" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Wiskitki warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Wiskitki" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Wiskitki" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Wiskitki i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Wiskitki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wiskitki
Herb
Herb Wiskitek
Kościół pw. Wszystkich Świętych i św. Stanisława w Wiskitkach
Kościół pw. Wszystkich Świętych i św. Stanisława w Wiskitkach
Państwo  Polska
Województwo mazowieckie
Powiat żyrardowski
Gmina Wiskitki
Liczba ludności (2010-12-31) 1404[1]
Strefa numeracyjna 46
Kod pocztowy 96-315
Tablice rejestracyjne WZY
SIMC 0739656
Położenie na mapie gminy Wiskitki
Mapa lokalizacyjna gminy Wiskitki
Wiskitki
Wiskitki
Położenie na mapie powiatu żyrardowskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu żyrardowskiego
Wiskitki
Wiskitki
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa lokalizacyjna województwa mazowieckiego
Wiskitki
Wiskitki
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Wiskitki
Wiskitki
Ziemia52°05′13″N 20°22′58″E/52,086944 20,382778
Strona internetowa miejscowości
Cmentarz żydowski

Wiskitki (jid. וויסקיט, Wiskit) – dawne miasto, obecnie wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie żyrardowskim, w gminie Wiskitki. Leży nad Pisią Gągoliną, 4 km od Żyrardowa.

W miejscowości zlokalizowany jest węzeł autostrady A2 z drogą krajową nr 50.

Miejscowość jest siedzibą gminy Wiskitki.

Miasto królewskie w starostwie guzowskim w ziemi sochaczewskiej województwa rawskiego w 1792 roku[2].

Historia[edytuj]

Pierwsze wzmianki o Wiskitkach pochodzą z 1221. Osada powstała przy dworze myśliwskim (stąd w herbie głowa tura i topór) na terenie obecnej wsi Stare Wiskitki (Starowiskitki). Zlokalizowana była w Puszczy Wiskickiej przy trakcie z Rawy do Sochaczewa. Później została przeniesiona na obecne miejsce i była zwana Wiskitkami Młodymi lub Kościelnymi.

18 lutego 1345 roku w Wiskitkach zmarł piastowski książę Siemowit II rawski. W Wiskitkach na polowaniach bywali królowie: Władysław Jagiełło, Jan Olbracht, Zygmunt August.

Prawa miejskie nadał Wiskitkom król Zygmunt III w 1595 (1593[3]), jednak prawdopodobnie nie był to pierwszy przywilej lokacyjny, gdyż już od XIV wieku osada jest nazywana na przemian miastem i wsią. Jako datę wcześniejszej lokacji podaje się 1349. W 1870 Wiskitki utraciły prawa miejskie.

Do 1954 istniała gmina Żyrardów-Wiskitki. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa skierniewickiego.

Zabytki[edytuj]

Przypisy

  1. GUS. Bank Danych Lokalnych
  2. Karol de Perthées, Mappa szczegulna woiewodztwa rawskiego, 1792
  3. Słowniczek krajoznawczy wraz z najważniejszymi informacjami praktycznymi. W: Marek Dąbrowski, Roman Kościński, Zbigniew Kozłowski, Zygmunt Malinowski, Wiesław Szczepanek: Trasy kolarskie wokół Warszawy. Warszawa: Zakład Wydawniczo-Propagandowy PTTK, 1981, s. 86.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'